Skontaktuj się z nami:
E-mail: dezynfekcja@fortador.com
Telefon: 880 00 11 11

Zalety parowej dezynfekcji

Myjnie parowe od wielu lat podbijają rynek i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem klientów. Takie rozwiązanie ma naprawdę wiele zalet. Warto więc bliżej zapoznać się z zaletami dezynfekcji parowej, a także z najważniejszymi informacjami na jej temat. 

Czym jest myjnia parowa?

Myjnie parowe to specjalne urządzenia, które pozwalają skutecznie umyć samochód przy wykorzystaniu małej ilości wody pod wysokim ciśnieniem. Para o wilgotności kilku procent i temperaturze około 120 st. C. działa bardzo skutecznie. Myjnia parowa bardzo szybko rozpuszcza brud przy czym jest bardzo bezpieczna dla karoserii i wszelkich elementów samochodu. Ponadto używając takiej myjni, nie generuje się ścieków co jest bardzo ekologiczne. Myjnie parowe można wykorzystywać do czyszczenia karoserii, kołpaków, kół, felg, a także silnika i innych elementów wewnętrznych. 

Najważniejsze zalety dezynfekcji parowej 

Myjnie parowe wiążą się z wieloma zaletami. Jak wspomniano wcześniej jest to rozwiązanie bardzo ekologiczne i ekonomiczne. Dzięki wykorzystaniu bardzo wysokiego ciśnienia, a także wyższej temperatury można usunąć naprawdę uporczywy brud. Dodatkowym atutem jest brak konieczności stosowania detergentów i środków chemicznych. 

Rozwiązanie to jest bardzo bezpieczne dla samochodu. Nie zarysowuje karoserii ani nie doprowadza do innych szkód. Duża zaletą myjni jest także to, że samochód można bardzo dokładnie w kilka minut. 

W przeciwieństwie do tradycyjnej myjni wodnej, myjnia parowa zużywa około 4 litrów wody (myjnia wodna 180 litrów!). Ponadto para wodna ma właściwości sterylizujące. Jakość mycia i usuwania brudów jest bardzo dobra, a para usuwa nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia pojawiające się w miejscach trudnodostępnych. 

Kolejną zaletą dezynfekcji parowej, jest jej uniwersalność. Parą wodną można wyczyścić praktycznie wszystko. Świetnie się sprawdza w przypadku sprzątania zwyczajnych aut, auto serwisów, samochodów transportujących żywność, a także wszelkich pomieszczeń gastronomicznych i sanitarnych. Warto zaznaczyć, że para wodna w pełni jest bezpieczna dla elektroniki. Myjki parowe są także bardzo mobilne. Z powodzeniem można za ich pomocą wyczyścić wszelkie elementy i wyposażenie pojazdów. 

Wiele osób korzysta z myjni parowych i bardzo chwali sobie to rozwiązanie. Jak wspomniano wcześniej jest to bardzo ekonomiczna i ekologiczna metoda wiążąca się z wieloma znaczącymi zaletami. Myjnie parowe mają gigantyczną przewagę nad wieloma firmami świadczącymi tego typu zlecenia. 

Build according to norm and specification of