Skontaktuj się z nami:
E-mail: dezynfekcja@fortador.com
Telefon: 880 00 11 11

W dzisiejszych, dość trudnych, czasach dezynfekcja powierzchni, mebli, a używanych sprzętów jest szczególnie ważna dla zdrowia. I bez względu na to, czy chodzi o nasze domy lub miejsca, gdzie pracujemy. Wirusy mogą być groźne wszędzie. Ale skutecznie unieszkodliwia je dezynfekcja parowa, Choć to nie jedyna zaleta takiej formy dbania o czystość

Koronawirus – dezaktywacja

Badania nad zachowaniem koronawirusa cały czas trwają, ale wiele wskazuje na to, że może ona na różnych powierzchniach przetrwać od 4 do 5 dni, a w sprzyjających warunkach związanych na przykład z dużą wilgotnością nawet do 9. Jego aktywność maleje na przykład w dużej temperaturze. A takiej używa się w czasie czyszczenia i dezynfekcji parowej, ponieważ temperatura robocza pary wodnej to 120 stopni Celsjusza, a to umożliwia pozbycie się nie tylko drobnoustrojów,ale i grzybów, roztoczy kurzu domowego, zarodników pleśni, owsików, lambrii i innych pasożytów oraz pcheł wszy i pozostałych insektów. Usuwane zanieczyszczenia nie są również rozpylane na inne miejsca. A to, że dezynfekcja parowa może zdezaktywować koronawirusa, potwierdzają również wirusolodzy.

  Poznaj naszą ofertę

  Zostaw swój numer, a zadzwonimy do Ciebie
  Rodzaj firmy:

  Dezynfekcja bez detergentów

  Inną zaletą dezynfekcji parowej jest także to, iż nie stosuje się do niej żadnych detergentów. To – w połączeniu z usuwaniem roztoczy i pleśni – powoduje, że taki sposób sprzątania lub dezynfekcji jest idealny dla alergików. Z jednej strony bowiem pozbywamy się dokuczających im alergenów, ale z drugiej jednocześnie odbywa się to również metodami przyjaznymi takiemu schorzeniu.

  Taka dezynfekcja bez detergentów sprzyja również ochronie środowiska naturalnego, ponieważ zużyte w innych przypadkach chemikalia tu nie trafiają do kanalizacji, a opakowania po nich do śmietników.

  Para wodna sama w sobie w wystarczający sposób usuwa brud i zacieki różnego pochodzenia. Dlatego czyścić nią można: podłogi, okna, dywany, tapicerowane meble, wózki dziecięce, sprzęt gospodarstwa domowego, urządzenia sanitarne, ale też fugi i zlewozmywaki. Duża temperatura pary powoduje, że cząsteczki brudu rozszerzają się szybciej, niż czyszczona powierzchnia i same się od niej odrywają.

  Para wodna, która stosuje się pod wysokim ciśnieniem wnika też we wszystkie nawet niewielkie pory i szczeliny, usuwając z nich brud. Żadna inna forma sprzątania lub dezynfekcji nie jest tak skuteczna. Ponieważ nawet z pozoru płaskie powierzchnie nie są do końca równe i badania pokazały, że inne formy mycia nie usuwają zanieczyszczeń w tak ogromnym procencie jak metoda parowa.

  Kolejnym plusem pary wodnej jest też to, iż nie jest ona środkiem agresywnym, co powoduje, że może być stosowana praktycznie wszędzie i w każdej sytuacji. Nadaje się doskonale do autoserwisów, można nią sprzątać pojazdy transportujące żywność i idealnie zdezynfekuje pomieszczenia gastronomiczne i sanitarne. Wspomniana wcześniej temperatura robocza wynosząca 120 stopni Celsjusza oraz wilgotność, która nie przekracza 5 procent, powodują, że jest ona też całkowicie bezpieczna dla elektroniki.

  INNOWACYJNA, NIEINWAZYJNA TECHNOLOGIA  Nie zwlekaj, skontaktuj się już dziś.
   Poznaj naszą ofertę

   Zostaw swój numer, a zadzwonimy do Ciebie
   Rodzaj firmy:

   Build according to norm and specification of