Skontaktuj się z nami:
E-mail: dezynfekcja@fortador.com
Telefon: 880 00 11 11

Usługa dezynfekcji polega na zastosowaniu takich procedur i czynności, które prowadzą do całkowitego zniszczenia lub zredukowania ilości szkodliwych dla człowieka i jego środowiska mikroorganizmów. Do tej grupy zaliczają się: grzyby, bakterie, wirusy oraz ich wszelkie formy wegetatywne funkcjonujące we wspólnej przestrzeni. Redukcja szkodliwych czynników oznacza tu zmniejszenie ich liczby do bezpiecznego dla zdrowia człowieka poziomu. Dezynfekcja, inaczej niż sterylizacja nie wiąże się z całkowitym wyjałowieniem danej przestrzeni czy powierzchni i najczęściej poddaje je się przedmioty codziennego użytku, narzędzia, powierzchnie robocze, wspólną przestrzeń. 

Rodzaje dezynfekcji 

Wybór właściwej metody dezynfekcji zależy od kilku czynników. Najważniejszymi z nich jest skuteczność samej czynności oraz bezpieczeństwo środowiska w trakcie jej wykonywania i po zakończeniu pracy. Wyróżnia się kilka rodzajów dezynfekcji:

 • Fizyczna: która dzieli się na dezynfekcję parowo-termiczną i dezynfekcję za pomocą promieniowania ultrafioletowego. Dezynfekcja parowo – termiczna przebiega z użyciem pary wodnej o temperaturze 100–120°C, natomiast dezynfekcja promieniami ultrafioletowymi wykorzystuje fale o długości 256nm.
 • Chemiczna: działa toksycznie na szkodliwe mikroorganizmy, niszczy ich strukturę i dezaktywuje za pomocą  środków chemicznych. To metoda inwazyjna wymagająca szczególnych środków ostrożności w trakcie jej wykonywania i po zakończeniu. 
 • Termiczno-chemiczna: wykorzystuje specjalne środki chemiczne z użyciem wysokiej temperatury. Wybrane środki chemiczne to takie, które aktywują się właśnie w środowisku wilgotnym i bardzo gorącym. 

  Poznaj naszą ofertę

  Zostaw swój numer, a zadzwonimy do Ciebie
  Rodzaj firmy:

  Dezynfekcja parowo-termiczna

  Jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod dezynfekcji jest dezynfekcja parowa, która nabrała zupełnie nowego znaczenia teraz, w okresie ogólnoświatowej walki z COVID-19. Wszechobecne bakterie i wirusy, również te niebezpieczne dla życia i zdrowia człowieka, utrzymują się na powierzchniach przez wiele dni. W przypadku bakterii wirusa Covid-19 są one aktywne nawet przez kilka dni. Dezynfekcja parowa stosuje siłę pary o wysokiej temperaturze a dodatkowo ozonuje ozonatorami powietrza. Dzięki temu usługa dezynfekcji parowej z ozonowaniem jest całkowicie bezpieczna, również dla dzieci i skuteczna. Dlatego można ją stosować zarówno w instytucjach publicznych, lokalach mieszkalnych, placówkach oświatowych, szpitalach, sklepach, samochodach, autobusach czy niewielkich firmach. 

  Dezynfekcja parowa nie stosuje środków chemicznych, to para wodna i jej temperatura dezaktywują bakterie. Mimo użycia pary nie zmienia się wilgotność powietrza a metoda ta nie generuje ścieków wodnych, a tym bardziej chemicznych, jest zatem całkowicie bezpieczna dla środowiska. Nie uszkadza również urządzeń elektrycznych czy układów pod napięciem. Gorąca para odtłuszcza i wyjaławia wszystkie powierzchnie nie naruszając ich struktury. Jej dodatkową zaletą jest, że eliminuje wszelkie brzydkie zapachy, głęboko wdziera się brud nawet do 75mm, przy czy ów brud w kontakcie z parą wodną nie rozbryzguje się i nie zanieczyszcza przestrzeni wokół. 

  INNOWACYJNA, NIEINWAZYJNA TECHNOLOGIA  Nie zwlekaj, skontaktuj się już dziś.
   Poznaj naszą ofertę

   Zostaw swój numer, a zadzwonimy do Ciebie
   Rodzaj firmy:

   Build according to norm and specification of