Skontaktuj się z nami:
E-mail: dezynfekcja@fortador.com
Telefon: 880 00 11 11

Parowa dezynfekcja pomieszczeń biurowych

Dlaczego biura korzystają z parowej dezynfekcji?

Parowa dezynfekcja, to usługa, na którą decyduje się coraz więcej przedsiębiorstw. Metoda ta zyskuje popularność przede wszystkim z uwagi na dużą oszczędność czasu oraz środków finansowych, jako, że jest stosunkowo tania, a przy tym dokładna. Dzięki zastosowaniu wysokiej temperatury przy małej wilgotności i niskim ciśnieniu, możliwe jest zapewnienie dokładnego wyczyszczenia przestrzeni biurowych. Należy zaznaczyć, że metoda ta jedynie w niewielkim stopniu korzysta ze środków chemicznych, dzięki czemu jest przyjazna dla środowiska, co wpisuje się w standardy nowoczesnych miejsc pracy. Stosując dezynfekcję parową w pomieszczeniach biurowych, nie tylko wyeliminuje się bród, ale co ważniejsze – także wirusy, bakterie, drożdże, roztocza i grzyby, a to z kolei przyczyni się do większego komfortu pracy, a zatem także wydajności pracowników.

Dezynfekcja pomieszczeń biurowych w walce z COVID-19.

Aktualnie wiele przedsiębiorstw decyduje się na pracę hybrydową, by zminimalizować zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Samo ograniczenie pracowników w biurze niestety może nie wystarczyć. Zgodnie z doniesieniami, COVID-19 może przetrwać na powierzchniach nawet do trzech dni, co rodzi pytania, jak dezynfekować przestrzenie biurowe? W większości firm nie brakuje dozowników z płynem mającym zwalczać wirusy, jednak obserwacje pokazują, że coraz mniej pracowników z nich korzysta. Dlatego przedsiębiorstwa szukają lepszych rozwiązań, które pomogą zadbać o bezpieczeństwo w ich miejscu pracy. Mikrobiolodzy zapewniają, że wysoka temperatura jest skutecznym środkiem w walce z wirusem, a właśnie taka towarzyszy parowej dezynfekcji (jest to nawet 120 °C). To szybki i sprawdzony sposób, który nadaje się do szerokiej gamy powierzchni.

Zalety parowej dezynfekcji pomieszczeń biurowych FARTADOR

Do głównych zalet parowej dezynfekcji FARADOR pomieszczeń biurowych należą:

  • walka z COVID-19 – skuteczność parowej dezynfekcji potwierdzona przez SANEPID,
  • bezpłatne badanie przed i po,
  • usługa zgodna z wytycznymi GIW, HACCAP i SANEPIDU,
  • oszczędność czasu i nakładu finansowego – metoda ta nie wymaga wcześniejszego zabezpieczania miejsca pracy,
  • cena za m2 – pozwala na sprawiedliwą wycenę pomieszczeń biurowych,
  • wyeliminowanie brudu i przykrego zapachu,
  • bezpieczeństwo urządzeń elektrycznych – para stosowana przy dezynfekcji nie uszkodzi sprzętu znajdującego się w biurze,
  • dbałość o ekologię – zastosowanie tej metody pozwala na zminimalizowanie odpadów. Nie wykorzystuje ona środków chemicznych, dzięki czemu jest przyjazna dla środowiska,
  • komfort pracowników – wyeliminowanie z przestrzeni biurowych grzybów, roztoczy i alergenów poprawia jakość powietrza, co przekłada się na zadowolenie i zdrowie pracowników.

Powyższe zalety, to jedynie zalążek pozytywów płynących z tego typu dezynfekcji. Metoda ta w ostatnim czasie zyskuje na popularności, a przedsiębiorstwa z niej korzystające mogą cieszyć się większym bezpieczeństwem i czystością swoich przestrzeni biurowych.

Build according to norm and specification of