Skontaktuj się z nami:
E-mail: dezynfekcja@fortador.com
Telefon: 880 00 11 11

W jakich miejscach można przeprowadzić dezynfekcję parową?

Znane od wielu lat czyszczenie powierzchni parą wciąż zyskuje na popularności. Dezynfekcja parowa posiada niezliczone zalety co sprawia, że w dzisiejszych czasach uchodzi za najskuteczniejszy z rodzajów dezynfekcji. Liczne badania naukowców bezsprzecznie dowodzą, że czyszczenie za pomocą suchej pary usuwa skutecznie bakterie, wirusy, pleśnie, pluskwy, grzyby a nawet roztoczą, kurz czy zarodniki, które są niezwykle oporne na metody czyszczenia chemicznego. Warto się zatem przekonać w jakich miejscach można przeprowadzić skuteczną dezynfekcję parową. 

Miejsca zastosowania dezynfekcji parowej

Dezynfekcja parowa znajduje niezwykle szerokie zastosowanie dzięki czemu jej usługi są oferowane dla bardzo dużej liczby podmiotów, która stale rośnie. Tego typu metoda dezynfekcji parowej i ozonowania pomieszczeń jest wyjątkowo bezpieczna jako, że para wodna powstaje poprzez podgrzanie czystej wody do odpowiedniej temperatury. Dezynfekcja parowa nie pozostawia po sobie żadnych nieprzyjemnych zapachów ani jakichkolwiek resztek preparatów mogących wywołać reakcje alergiczne. Z kolei chemiczne metody czyszczenia są w stanie wytwarzać niebezpieczne substancje dla zdrowia alergików a zwłaszcza dzieci gdy w ten sposób dezynfekuje się placówki edukacyjne. Dezynfekcja parowa może być z powodzeniem przeprowadzana w każdym pomieszczeniu domowym i mieszkaniu. Wykorzystuje się ją także w hotelach, szkołach, przedszkolach, zakładach produkcyjnych, magazynach, halach, w lokalach gastronomicznych, studiach tatuażu, gabinetach kosmetycznych i kosmetologicznych czy też gabinetach odnowy biologicznej. Dezynfekcja suchą parą jest powszechnie stosowana we wszelkiego rodzaju podmiotach leczniczych: powierzchniach szpitalnych, na salach operacyjnych i w pomieszczeniach zabiegowych, czy też w gabinetach stomatologicznych a nawet w karetkach. Ponadto wspomnianą metodę stosuje się z powodzeniem w zakładach spożywczych i przemysłowych (na liniach produkcyjnych), w obiektach sportowych i rekreacyjnych, w transporcie publicznym i towarowym oraz w obiektach użyteczności publicznej, w kościołach czy w handlu. Nie sposób pominąć, że w obliczu obecnego zagrożenia epidemicznego w związku z pandemią COVID-19 na popularności zyskała dezynfekcja parowa i ozonowanie w miejscach pracy, zwłaszcza w biurach, toaletach, ciągach komunikacyjnych oraz pomieszczeniach socjalnych.

Dezynfekcja parowa to również oszczędność czasu i pieniędzy 

 Dezynfekcja za pomocą nasyconej pary nie zmusza również podmiotu zamawiającego usługę do wyłączenia swoich linii produkcyjnych, konieczności zabezpieczenia powierzchni i dłuższego przestoju w pracy. Skorzystanie z tej metody pozwala zaoszczędzić zarówno czas jak i nakłady finansowe w porównaniu do metod chemicznych. 

Build according to norm and specification of