Skontaktuj się z nami:
E-mail: dezynfekcja@fortador.com
Telefon: 880 00 11 11

Dlaczego warto ozonować pomieszczenia?

Problem nieprzyjemnego zapachu w pomieszczeniach jest niestety często przez nas spotykany. Oczywiście nie zawsze musi się to wiązać, ze znajdujący się tam brudem. Powodów takiego stanu może być bardzo dużo. Otóż wpływ na to mają nie tylko konkretne czynniki, powodujące utrzymywanie się przykrego zapachu, ale także niecodzienne sytuacje, które mogą dotknąć każdego z nas. Najczęściej sięgamy w tedy po różnego rodzaju środki chemiczne, które mają za zadanie zlikwidować niechciane zapachy. Co jednak w sytuacji, gdy i one zawodzą? W końcu nawet najlepsze odświeżacze mogą w nadmiarze zaszkodzić naszemu zdrowiu. Aby skutecznie pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, warto jest zdecydować się na specjalistyczne ozonowanie pomieszczeń. Metoda ta sprawdza się nie tylko w tedy, gdy chcemy przywrócić świeży zapach w pomieszczeniu, ale ma też swoje lecznicze zastosowanie.

W JAKICH SYTUACJACH WARTO ZDECYDOWAĆ SIĘ NA OZONOWANIE?

Już sam fakt tego, na czym polega ta metoda, pozwala nam odkryć szeroki zakres zastosowań. Ozon w naturalny sposób występuje w przyrodzie i jako gaz, ma silne właściwości utleniające. Możemy go wyczuć w powietrzu podczas burzy, co u wielu osób przywołuje bardzo przyjemne odczucie świeżości. To właśnie wpływ tego gazu sprawia, że możemy cieszyć się czystym powietrzem. Za jego sprawą, możemy oczyścić wnętrze każdego pomieszczenia. Oto kilka przykładów, w których ozonowanie sprawdza się doskonale.

Właściciele domów i mieszkań wiedzą, czym w praktyce jest zalanie i jak niszcząca potrafi być woda. Niestety często wiąże się to z dostaniem do wnętrza wilgoci, a w konsekwencji powstaniem grzyba i pleśni. Środki chemiczne mogą częściowo usunąć ten problem, jednak nieprzyjemny zapach i tak powraca, bowiem znajdujące się we wnętrzu grzyby i bakterie, bardzo łatwo rozprzestrzeniają się po pozostałych powierzchniach. Ozonowanie takiego pomieszczenia, lub całego domu, pozwala na skuteczne pozbycie się problemu, bowiem usuwa jego przyczynę.

Występowanie grzybów i pleśni w pomieszczeniu wiąże się też z innym problemem, a mianowicie z chorobami układu oddechowego. Osoby cierpiące na astmę, nie powinny przebywać w takich wnętrzach, ponieważ może to doprowadzić do różnego rodzaju powikłań i pogorszyć stan zdrowia. W takich przypadkach wskazane jest przeprowadzenie ozonowania, w celu dokładnego pozbycia się problemu. Jest to o tyle istotne, iż metoda ta jest ekologiczna i bezpieczna dla zdrowia. Skutki działania ozonu odczuwa się natychmiast. To samo dotyczy osób, które w ostatnim czasie przebyły chorobę nowotworową. Układ odpornościowy takich osób jest obniżony, dlatego tak ważne jest, aby zapewnić im bezpieczną i zdrową przestrzeń, w której wrócą do zdrowia.

Są też w życiu inne sytuacje, z którymi możemy się spotkać. Wprowadzając się do nowego mieszkania, możemy napotkać pozostałości po poprzednich lokatorach, w postaci zapachu tytoniu. Osoby niepalące doskonale wiedzą, jak nieprzyjemny może to być zapach. Niestety nie da się tak łatwo go pozbyć, a samo wietrzenie niestety nie jest skuteczną metodą, bowiem również meble potrafią przesiąknąć wonią papierosów. Ozonowanie takiego pomieszczenia całkowicie zwalcza ten problem i mamy dzięki temu wrażenie, jakbyśmy wchodzili do zupełnie nowego mieszkania. Tak samo sprawdza się to w przypadku samochodów, gdzie wielu właścicieli pali papierosy.

Nie ma ogólnego założenia, które odnosiłoby się do tego, jak często powinniśmy powtarzać tą czynność. W każdym pomieszczeniu dochodzi do naturalnego mieszania powietrza, więc częstotliwość przeprowadzania ozonowania, powinna odnoście się do naszych indywidualnych potrzeb.

Nie da się ukryć, iż jest to najskuteczniejsza i najbardziej ekologiczna broń, w walce z przykrymi zapachami i drobnoustrojami. W zamian za to otrzymujemy niezwykle czyste i zdrowe powietrze, w którym przyjemnie się odpoczywa.

Build according to norm and specification of