Skontaktuj się z nami:
E-mail: dezynfekcja@fortador.com
Telefon: 880 00 11 11

Czym jest dezynfekcja parowa?

Dezynfekcja parowa to rozwiązanie, z którego coraz częściej korzystają firmy i osoby prywatne. Jest to sposób pozwalający na dokładne wyczyszczenie obiektów różnego rodzaju. Jak sama nazwa wskazuje, dezynfekcja parowa polega na czyszczeniu parą. Wbrew pozorom nie jest to technologia na rynku nowa. Znana jest już od lat, ale dopiero od jakiegoś czasu jej popularność rośnie. Pozwala na skuteczne usuwanie różnego typu zanieczyszczeń. Cechuje się wysoką temperaturą, niskim ciśnieniem, niewielką wilgotnością i niewielkim wykorzystaniem środków chemicznych. Zapewnia szybkie i dokładne usuwanie brudu, wirusów, bakterii. Sucha para doskonale radzi sobie także z drożdżami, grzybami, alergenami oraz roztoczami.

Dezynfekcja parowa i jej zalety

Dezynfekcja parowa ma sporo zalet i stąd też wynika jej rosnąca popularność. Przede wszystkim wykonuje się ją bez konieczności wyłączania linii produkcyjnych czy zabezpieczania powierzchni. W ten sposób w czasie czyszczenia obiektów nie trzeba przerywać pracy, co dla zleceniodawcy ma ogromne znaczenie. To oznacza bowiem oszczędność czasu i pieniędzy. Dodatkowo dezynfekcja parowa wcale nie jest metodą bardzo drogą. Za to jest skuteczna i bezpieczna. Pozwala na dokładne odtłuszczanie i wyjaławianie powierzchni, bez obawy o jej zniszczenie. Nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzkiego.

Dezynfekcja parowa często wykorzystywana jest do sprzątania szpitali oraz obiektów innego typu. Generalnie technologia parowa to jak dotąd jedyny sposób na stacjonarne lub mobilne mycie bezściekowe. W czasie jej wykorzystywania nie ma miejsca emisja ścieków wodnych lub chemicznych, co nie jest bez znaczenia dla środowiska naturalnego. Warto też pamiętać o tym, że dezynfekcja parowa nie powoduje reakcji alergicznych i podrażnień skóry.

Na jakiej zasadzie działa dezynfekcja parowa?

Dezynfekcja parowa działa na zasadzie wysokiej temperatury. Do specjalnych urządzeń wlewa się wodę, która jest podgrzewana do temperatury około 180 stopni Celsjusza. Gorąca i sucha para wodna emulguje tłuszcz, rozprasza brud i inne zanieczyszczenia. Warto przy tym wiedzieć, że zdecydowana większość drobnoustrojów ginie już w temperaturze 85 stopni Celsjusza. Ponadto sucha para wodna zawiera niewiele wody, bo około 6%. Z tego powodu taka dezynfekcja jest uważana za bardzo ekologiczną. Nie wymaga stosowania środków czystości. Z uwagi na niską wilgotność doskonale sprawdza się w przypadku czyszczenia dywanów, kanap, sof czy tapicerek samochodowych. Nie pozostawia ich bowiem mokrych na wiele godzin.

Build according to norm and specification of